جدیدترین خبرهای گیلان

سواحل گیلان از بسترهای گسترش روابط ایران و کره‌جنوبی است

گیلان محل گسترش روابط ایران و کره جنوبی

اخبار شمال

مصطفی سالاری صبح سه شنبه در دیدار با سفیر کره جنوبی در تهران که در استانداری گیلان برگزار شد با اشاره به اینکه تقویت روابط ۲ کشور منجر به گسترش استفاده از ظرفیت‌های موجود می‌شود افزود: توسعه روابط از طریق بخش خصوصی دو کشور انجام می‌گیرد و در این مسیر دولت‌ها زمینه همکاری را تسهیل می‌کنند.

سالاری به تولیدات ممتاز گیلان در بخش محصولات کشاورزی و طبیعت بکر در حوزه گردشگری اشاره و بیان کرد: گیلان در زمینه صنعت نساجی به ویژه در تولید پوشاک و نخ ابریشم نیز جایگاه خوبی دارد که می‌تواند بستری برای توسعه همکاری‌ها قرار گیرد.

تقویت همکاری‌های میان کره و ایران از طریق استان گیلان

یو جانگ هیان سفیر کره جنوبی در تهران نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از سفر به استان گیلان و بازدید از مناطق مختلف نقش گیلان در اقتصاد ایران را بسیار با اهمیت ارزیابی کرد و افزود: همکاری میان ۲ کشور کره جنوبی و ایران می‌تواند از طریق استان گیلان تقویت شود.

وی با بیان اینکه کشور کره جنوبی به همکاری‌های خود با ایران در حوزه برجام ادامه می‌دهد، اظهار کرد: به رغم وجود برخی موانع اقتصادی در سال‌های گذشته به ویژه در زمان جنگ میان عراق و ایران در مسیر گسترش روابط ۲ کشور اما این مشکلات نتوانست در توسعه همکاری‌ها مانعی ایجاد کند.

سفیر کره جنوبی در تهران به تمایل رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت کره جنوبی مبنی بر ایجاد تنوع در امور روابط خارجی اشاره کرد و گفت: در دولت‌های قبل کره جنوبی روابط خارجی محدود به ۴ کشور آمریکا، چین، روسیه و هند بود که امروز سطح همکاری‌ها با کشورهای مختلف به ویژه با ایران که نقش مهمی در خاورمیانه ایفا می‌کند، ارتقا یافته است.

یو جانگ هیان زمان حاضر را عصر نوینی در توسعه روابط کره جنوبی و ایران عنوان کرد و افزود: این اولین سفرم به گیلان نیست و به طور قطع آخرین سفر نیز نخواهد بود.  تلاش می‌کنیم تا روابط بهتری میان سفارت کره جنوبی و استان گیلان شکل گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن