جدیدترین خبرهای گرگان

۳۱۳ عنوان برنامه به مناسبت هفته بسیج در گرگان برگزار می شود

گرگان دارای برنامه های گسترده هفته بسیج

اخبار شمال

سرهنگ باقر رحمانی، عصر سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت هفته بسیج برگزار شد، اظهار کرد: به مناسبت فرا رسیدن هفته بسیج ۳۱۳ عنوان برنامه با همکاری ستاد شهرستان و حوزه مقاومت در شهرستان گرگان اجرایی خواهد شد.

وی افزود: از این تعداد برنامه ۲۴۲ مورد توسط پایگاه های بسیج، ۶۰ مورد توسط حوزه های مقاومت و ۱۱ برنامه به صورت شهرستانی اجرایی خواهد شد.

فرمانده سپاه ناحیه شهرستان گرگان از اجرای ۱۰۰ برنامه ورزشی، دیدار با ۱۵۷ خانواده شهدا و برگزاری ۳۳ همایش بصیرتی در هفته بسیج خبر داد و یادآور شد: ویژه برنامه ای با عنوان همایش «شکوه و پایداری بسیجیان» در روز پنجم آذر با سخنرانی سردار معروفی در مصلی گرگان برگزار می شود.

رحمانی اظهار کرد: اجرای برنامه ای با عنوان گرامیداشت یاد شهدا از ویژه برنامه هایی است که در روز پنجم آذر ماه در تالار فخرالدین اسعد گرگانی اجرایی خواهد شد.

وی افزود: افتتاح سقاخانه پنجم آذر و یادمان شهدای پنجم آذر از دیگر برنامه های هفته بسیج است که در این ایام اجرایی می شود.

فرمانده سپاه ناحیه شهرستان گرگان بسیج را بهترین و مناسب ترین نهاد مردمی برای دفاع از ارزش های انقلاب اسلامی دانست و گفت: حضرت امام خمینی (ره) برای سازماندهی و ساماندهی کردن قدرت مردمی دستور تشکیل سازمان بسیج را در پنجم آذر سال ۵۸ دادند و این سازمان توانست تحت حمایت سپاه برای پیش برد اهداف انقلاب اسلامی فعالیت های چشمگیری داشته باشد.

رحمانی بسیج را یک پدیده شگفت انگیز معرفی کرد و گفت: امروز بسیج تبدیل به یک جریان و تفکر قدرتمند تبدیل شده است و بسیج در عرصه های گوناگون چون مردم داری، امداد و نجات، جنگ نرم، جنگ اقتصادی و محرومیت زدایی خدمات زیادی را به جامعه ارائه کرد.

۵ آذر روز ملی گرگان

فرمانده سپاه ناحیه شهرستان گرگان در ادامه به اهمیت روز گرگان پرداخت و گفت: در روز یکشنبه پنجم آذر سال ۵۷ شاهد واقعه تاریخی، انقلابی و اعتقادی از سوی مردم گلستان به ویژه مردم گرگان بودیم که این روز  تبدیل به سندی افتخار برای مردم گلستان تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه روز پنجم آذر به عنوان روز ملی گرگان به ثبت رسیده است، یادآور شد: رهبر معظم انقلاب در دیدارهای مختلفی که با مردم گلستان داشت روز پنجم آذر را یک روز تاریخی یاد می کنند که در همین راستا توصیه هایی داشتند.

تهیه کمک جهیزیه برای ۷۹ نو عروس

رحمانی همچنین در خصوص رزمایش عاشورایی حضرت محمد(ص) دو اظهار کرد: این رزمایش که طی ۲۰ روز در ماه های گذشته انجام شد سپاه ناحیه گرگان توانست ۴۳۵ مرد و ۳۴۹ زن را در قالب گروه های جهادی به کار گیری کند.

وی افزود: در این مدت ۵۲ گروه جهادی به ۹ نقطه حاشیه نشین شهرستان گرگان اعزام شدند و توانستند به مردم منطقه خدمات ارائه دهند.

فرمانده سپاه ناحیه شهرستان گرگان گفت: مرمت هشت خانه، رنگ آمیزی و زیبا سازی مدارس انجیراب، اجرای میز خدمت و اعزام تیم های پزشکی از جمله فعالیت های این رزمایش بوده است.

وی یادآور شد: در این مدت ۲۱ خیر شناسایی شدند که از ظرفیت آن ها در جهت خدمت رسانی به مردم استفاده خواهد شد.

به گفته رحمانی در ماه های آینده کمک جهیزیه برای ۷۹ نو عروس در دستور کار سپاه قرار گرفته است که امید است هر چه سریع تر به نتیجه برسد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن