جدیدترین خبرهای گرگان

اقدامات راهداری در اصلاح نقاط حادثه خیز تشدید شود

گرگان دارای مناطق زیاد حادثه خیز

اخبار شمال

 سردار تقی مهری، صبح جمعه در حاشیه مراسم تشییع پیکر رئیس و معاون سازمان تامین اجتماعی، به سوالات خبرنگاران درباره این حادثه پاسخ داد و اظهار کرد: دو بزرگوار از خدمتگذاران مردم بودند که دچار حادثه شدند.

وی با بیان این که حرکت آن ها شهادت گونه بود و برای کار مردم و خدمتگذاری به گلستان سفر کرده بودند، افزود: شخصا با این دو مرحوم آشنا نبودم اما سوابق آن ها نشان می دهد برای خدمت بیشتر مردم در گلستان حاضر شدند.

سردار مهری تصریح کرد: روز گذشته بعد از تصادف از محل بازدید داشتم و علت حادثه هم توسط کارشناسان در حال بررسی است.

وی با بیان این که در گلستان تعدادی نقاط حادثه خیز وجود دارد، گفت: بریدگی هایی درجاده های اصلی گلستان ساخته شده که مشکلات هندسی دارد و امیدوارم با پیگیری هایی که پلیس داشته و با برنامه ریزی های آینده این نقاط حادثه خیز بر طرف شود.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا در پاسخ به نتایج بررسی های پلیس درباره حادثه، گفت: علت حادثه توسط کارشناسان در دست بررسی است و از آن جا که در حوادث جاده، راننده و وسایل نقلیه بررسی می شود، پس از جمع بندی نتیجه قطعی اعلام می شود.

وی در پاسخ به این سوال که چرا تدابیر راهنمایی برای سفر این مسئولان در نظر گرفته نشد، هم توضیح داد: معمولا در سطح استان ها وقتی برنامه تنظیم شده ای برای سفر مسئولان به پلیس اعلام شود برنامه ای داریم لذا باید این مورد بررسی شود که برنامه سفر اعلام شده یا نه.

مهری اضافه کرد: وقتی مسئولان برای هر مراسمی تشریف می آورند برنامه خود را اعلام می کنند تا کنترل ترافیک اعلام شود ولی در جاده شرایط خاصی دارد و برنامه ریزی خاصی انجام می دهند.

وی از وجود بیش از پنج هزار نقطه حادثه خیز در جاده های کشور خبرداد و گفت: از این تعداد حدود دو هزار نقطه درون شهری است.

سرداری مهری اظهار کرد: در سال های گذشته این تعداد هشت هزار بوده که کاهش داشته و نیاز به برنامه مدون داریم تا نقاط حادثه خیز را کم کنیم.

وی بیان کرد: مجلس هم در این رابطه مصوبه داشته ولی در حد توان راهداری اقداماتی صورت گرفته که باید تشدید شود و کافی نیست و در گلستان هم همینگونه است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا تصریح کرد: گلستان یکی از استان هایی است که تقاطع های هم سطح و دوربرگردان های خطرناک دارد.

سردار مهری یادآور شد: در گلستان بیش از ۸۰ نقطه حادثه خیز داشتیم که دوربرگردان های آن باید اصلاح هندسی شوند؛ دوبرگردان ها به این شکل مورد تایید پلیس نیست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن